Lestin kunnan vaakuna ja teksti.

Vaasan hallinto-oikeuden päätös 1.9.2026 nro 1064/2026

Lue lisää

10.6.-17.7.2026 Tekninen lautakunta

Lue lisää

Kuulutus Vähäjärven teollisuusalueen osayleiskaavan osallistumis- ja arviointisuunnitelman nähtävillä olosta

Lue lisää

10.6.-17.7.2026 Tekninen lautakunta

Lue lisää

Keski-Pohjanmaan maakuntahallitus hyväksyi 6. vaihemaakuntakaavan luonnoksen nähtäville – avoimia kuntatilaisuuksia toukokuussa

Lue lisää

Kuulutus arviointiselostuksesta ja yleistiedoksianto Natura-arvioinnin nähtävilläolosta, Tuohimaa-Riutanmaan tuulivoimahanke 7.5.2026–3.7.2026

Lue lisää

Järviseudun jätelautakunnan toimialueen jätteenkuljetusselvitys 30.3.2026-31.5.2026

Lue lisää

Vaasan hallinto-oikeuden päätös 29.1.2026 dnro 442/2025

Lue lisää

Kuuleminen ehdotuksesta Suomen merenhoitosuunnitelman seurantaohjelmaksi vuosille 2026−2032

Lue lisää

Kunnanvaltuuston kokous 30.10.2025

Lue lisää
Voimaa luonnosta
Evästeiden käyttö, Lestijärven kunta.

Käytämme evästeitä tällä sivustolla eri käyttötarkoituksiin sivuston käytettävyyden kehittämiseksi. Käyttäjä voi antaa suostumuksensa evästeiden tallentamiseen. Voit halutessasi myös kieltää ei-välttämättömien evästeiden käytön.